Logo Zobacz również AGRO-TOP PRZEMYSŁ

Chrupiąca czy gumowata skórka?

Ciekawostki, Porady

Wszyscy wielbiciele mięsa na pewno zgodzą się, że najlepszy kawałek mięsa to taki, który jest soczysty w środku, ale na zewnątrz ma przypieczoną, pyszną skórkę. Taka różnica tekstur to prawdziwa uczta dla podniebienia. Chrupiąca skórka nie powstaje jednak zazwyczaj sama. To prawdziwa sztuka, która wymaga umiejętności kulinarnych i wyczucia, ale też wiedzy!

Posmarowanie mięsa Smalcem Gęsi?

Jeśli chcecie upiec mięso i upewnić się, że będzie miało dużo smaku, posmarujcie je odrobiną smalcu gęsiego. Tłuszcz to nośnik smaku. Dzięki temu powierzchnia mięsa będzie bardziej równomiernie ogrzewana, a mięso wyjdzie soczyste i chrupiące. Sprawdzi się to szczególnie w przypadku indyka i kurczaka, które mają niską zawartość tłuszczu.

Jak uniknąć nieprzyjemnego mięknięcia chrupiącej skórki potraw w panierce czy cieście podczas smażenia

Wystarczy, że usmażone produkty będą trzymane w cieple do momentu ich serwowania. Dlaczego? Kiedy produkt wyjęty jest z gorącego tłuszczu, zaczyna stygnąć. Woda, która wciąż znajduje się między panierką a produktem nie przemienia się już w parę, ale pozostaje w postaci ciekłej, co powoduje, że panierka od wewnątrz staje się wilgotna, a cała praca w osiągnięciu idealnej chrupkości idzie na marne.